HP P2000 G3 SAS MSA Dual Controller SFF Array System
HP P2000 G3 SAS MSA Dual Controller SFF Array System

HP P2000 G3 SAS MSA Dual Controller SFF Array System

دسترسی: موجود در انبار

مشاهده سریع محصول

دستگاههای سری SAN STORAGE جهت به اشترک گذاری فضای ذخیره سازی طراحی گردیده اند . این دستگاه قابلیت پشتیبانی از ۲۴ عدد هارد دیسک ۲٫۵” را دارا می باشد . این دستگاه ها با چند مدل درگاه ارتباطی تولید گردیده اند که از جمله آنها می توان به Fiber channel , I-SCSI , Fiber channel + I-SCSI(COMBO( اشاره کرد .

  چه زمانی از SAN استفاده کنیم

  استفاده از دستگاه های ذخیره سازی تخصصی همانند SAN برای هر محیطی مناسب نیست و بایستی ابتدا با بررسی دقیق محیط و آنالیز ترافیک و پارامترهای کلیدی ذخیره¬ سازی مانند تعداد کاربران فعال در سیستم، نوع ذخیره ¬سازی اطلاعات، میزان دسترسی به اطلاعات و… این راهکار انتخاب شود. ما به شما توصیه می ¬کنیم در صورتی که یکی از موارد زیر برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است به سمت این راهکار بروید.

   ۱- ذخیره ¬سازی فایل¬ های حجیم

  اگر شما در محیطی مشغول هستید که بایستی فایل¬ های بزرگ را ذخیره¬ سازی نماید قطعا کانال های I/O شما به شدت اشغال خواهند شد و به این خاطر بایستی از راهکار ذخیره ¬سازی استفاده نماید که توان عبور اطلاعات با سرعت بالا را تضمین نماید. دستگاه ¬های ذخیره ¬سازی SAN با استفاده از پروتکل¬ های خاص Fiber Channel و iSCSI امکان برقراری ارتباط کاربران را در سرعت¬ های ۱۰ گیکابایت یا بیشتر را برای شما فراهم می¬ کند.

  ۲- دسترسی سریع و آسان به نسخ پشتیبان

  تهیه پشتیبان در شبکه های بزرگ و متوسط یکی از فرآیندهای زمان¬بر است و به جهت ذخیره ¬سازی اطلاعات در نوارهای پشتیبان به صورت Sequential امکان بازخوانی سریع اطلاعات وجود ندارد و در زمان بازخوانی فایل پشتیبانی این مشکل نیز سبب طولانی شدن زمان بازیابی اطلاعات می¬ شود. تهیه پشتیبان بر روی بستری که امکان بازیابی اطلاعات را به سرعت برای شما فراهم می¬ کند نه تنها می تواند سرعت بازیابی اطلاعات را برای شما تضمین کند بلکه این امکان برای شما فراهم می شود تا نسخه های پشتیبان را در دوره ¬های زمانی مختلف اجرا کنید و از صحت فرآیند تهیه نسخ پشتیبان اطمینان یابید.

  ۳- تضمین دسترسی به اطلاعات

  اغلب سازمان¬ ها و شرکت¬ های بزرگ و متوسط از نرم ¬افزارهایی استفاده می¬ کنند که Mission Critical یا حیاتی هستند. این نرم ¬افزارها بایستی در شیفت های کاری مختلف بدون وقفه و به صورت ۲۴ ساعته فعال باشند و اطلاعات آن بایستی در مکانی ذخیره شود که امکان ارائه سرویس در دوره های طولانی مدت و بدون وقفه را تضمین نماید. دستگاه های SAN با استفاده از کانال های I/O متعدد و کنترلرهای Redundant حداکثر پایداری و میزان دسترسی به اطلاعات را فراهم می نماید.

  ۴- توسعه و گسترش بستر اطلاعاتی

  در صورتی که برنامه توسعه و گسترش سرویس¬ های IT را در آینده نه چندان دور پیش¬بینی می¬ کنید دستگاه ¬های SAN این امکان را فراهم می نماید تا Array Diskهای متعددی را به دستگاه اضافه نماید و ظرفیت دستگاه را تا چندین ترابایت افزایش دهید.

  ۵- مجازی¬سازی و رایانش ابری
 
پیاده ¬سازی سرویس¬ های مجازی¬ سازی که پایه ورود به رایانش ابری محسوب می ¬شود مزایای بسیاری را برای سازمان ها به همراه آورده است و به همین خاطر در دهه اخیر شاهد رشد چشم گیر این تکنولوژی هستیم. اگرچه ذخیره¬ سازی اطلاعات در محیط¬ های مجازی با روش DAS و NAS امکان پذیر است اما تنها زمانی می ¬توانید از قابلیت ¬های حرفه¬ ای مانند HA و DRS و Storage vMotion استفاده نماید که ساختار ذخیره ¬سازی شما به صورت Block-level عمل نماید تا فایل سیستم خاص محیط¬ های مجازی¬ بر روی آن اجرا شود.

  ۶- مدیریت متمرکز اطلاعات
 
در برخی از شرایط، محیط و نحوه طراحی بستر اطلاعاتی ایجاب می ¬کند تا شما سایت¬های مختلفی را در مکان¬ های مجزا ایجاد نماید. فاصله هر یک از سایت¬ ها در این محیط¬ تنها با استفاده از پروتکل¬ های Fiber Channel امکان پذیر است و به این صورت می¬ توانید ذخیره ¬سازی اطلاعات حجیم را در دیتاسنتر مرکزی و پردازش را به مکان¬ های دیگری انتقال دهید.

  ۷- کاهش ترافیک شبکه

  اگرچه دستگاه ¬های NAS امکان اشتراک اطلاعات میان چندین دستگاه را به صورت همزمان فراهم می¬ کنند و در شبکه¬ های کوچک مکان مناسبی برای ذخیره¬ اطلاعات محسوب می¬شود اما ترافیک این دستگاه¬ ها بر روی شبکه TCP سبب کاهش سرعت دسترسی به شبکه شده و در برخی اوقات تمامی شبکه را ناپایدار می ¬کند.